O Mnie

 

Jestem Ania.

Kocham jedzenie,gotowanie i podróże – ale najbardziej kocham życie i poczucie, że jestem obywatelką świata!

Parę słów o sobie..

Właśnie rozpoczyna się moja przygoda z blogowaniem. Szczerze mówiąc traktuję to jako możliwość podzielenia się  z Wami swoimi doświadczeniami ze świata gotowania, próbowania, podróżowania.. no i może czasem troszkę prywaty.. :).

Moje doświadczenie zawodowe to głównie bankowość, korporacje.. Ale w sercu zawsze była „kuchnia” :). Teraz kiedy moje życie zmieniło się o 180 stopni, postanowiłam (za namową wielu osób za co bardzo serdecznie dziękuję każdemu z osobna 🙂 ) wziąć się do pracy!

Dlaczego moje życie się zmieniło? Hm.. może zacznę od tego, że z mężem mieliśmy już wszystko „poukładane”.. Mieliśmy dom, wspaniały dom w który włożyliśmy masę serca!

Dom znajdował się z dala od miasta, praktycznie w lesie – zimą bywało ciężko :p  i bardzo pięknie. Obydwoje mieliśmy „dobre” prace, ale to wszystko jednak to nie było to. Nagle pojawiły się uczucia, myśli których bałam się najbardziej… m.in., czy to jest to czego tak na prawdę chcemy? Nagle zaczęło być nam źle. Po 5 latach remontowania (gdzie jeszcze wiele było przed nami), spłacania kredytu i odmawiania sobie wielu przyjemności na rzecz „DOMU” stwierdziliśmy, że NIE! Takie życie nie jest na naszą kieszeń i dla nas… Bałam się tego! No nic.. ale stwierdziłam, że w życiu nie można się przywiązywać do miejsca, rzeczy… Życie jest zbyt krótkie by cały czas się poświęcać z myślą ” jeszcze troszkę.. jeszcze troszkę” albo ” kiedyś już będzie lepiej”… Nie! to teraz ma być lepiej bo życie jest tak kruche, że należy pamiętać o swoich marzeniach! I cieszyć się każdą chwilą i stawiać sobie cele, żeby się nie zasiedzieć!

I tak właśnie zrobiliśmy! Mieliśmy różne pomysły.. ale ostatecznie, dzięki pomocy RODZINIE i dobrym ludziom jesteśmy gdzie jesteśmy i zaczynamy od nowa – w Szwajcarii – o czym też będę pisać 🙂 .

 

Ale czy to nasze ostatnie miejsce na Ziemi?

 

Zapraszam do śledzenia bloga. 🙂