Wyspa Mainau – marzec 2017

Wyspa Mainau – marzec 2017

Wyspa Mainau znajduje się na Jeziorze Bodeńskim w mieście Konstanz – Niemcy. Wyspa ma powierzchnię około 44 ha. Miejsce to jest bardzo znane z przepięknych,różnorodnych ogrodów z setkami roślin w tym wieloma egzotycznymi – stąd popularna nazwa Wyspa Kwiatów.

Ogrody zostały zaprojektowane przez byłego księcia Szwecji, hrabiego Lennarta Bernadotte, który zamieszkał wyspę w 1932 roku po tym, jak zamiast posłuszeństwa królowi szwedzkiemu wybrał małżeństwo z miłości z Karin Emmą Louise Nissvandt. Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie, umożliwia uprawę egzotycznych roślin.

Co roku dodatkowo ogrodnicy komponują różnorodne obrazy oraz rzeźby kwiatowe, które jeszcze bardziej umilają spacer. Widoki i krajobraz, który jest wokół wyspy zapewne chwyta nie jednych za serce… odważę się powiedzieć, że jest to jedno z tych miejsc gdzie czuć miłość i szczęście. Ogólnie mówiąc same pozytywne wibracje, które wysyłane są z samej ziemi, naszej Matki Ziemi. 🙂

Mainau jednak to nie tylko ogrody,bo tam gdzie kwiaty nie może zabraknąć motyli…Można je obserwować w ogromnych ilościach w specjalnie wybudowanym dla nich „DOMU MOTYLI” (pawilon), który jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Motyle są przyzwyczajone do ich obecności, dlatego też bez lęku przysiadają na chwilę na ramionach czy głowach.

Na wyspie można zobaczyć również piękne rosarium z ponad 1200 odmianami róż, a także liczne odmiany dalii, która jest drugim najliczniej rosnącym kwiatem na wyspie.

Co roku wyspę odwiedza ponad 1 milion turystów – nie dziwię się! Szczerze zachęcam Was do wycieczki w to bajeczne miejsce. Czynne jest od świtu do zmierzchu – dosłownie!

Czułam się tam troszkę jak Alicja w Krainie Czarów… 🙂

Motyli Dom
widok na jezioro Bodeńskie
jedno z wielu rosarium
jezioro Bodeńskie z miejscowościami, które je otaczają
taka niespodzianka – „jaja sadzone” 😛
barokowy pałac, wzniesiony jeszcze w czasach, gdy teren ten należał do zakonu krzyżackiego
żonkile.. piękne

 

 

kwa kwa :p
zaczarowana kraina
dumny paw
źródełko
Oceń

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*